آرتیست‌ شو

راهنمای خرید هدفون مانیتورینگ

هدفون مانیتورینگ

 یکی از مشکلاتی که تنظیم‌کنندگان آهنگ با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، اذیت شدن همسایه‌ها و بقیه افراد خانواده به دلیل صدای بلند اسپیکر مانیتورینگ هنگام تنظیم است. برای مقابله با این مشکل خیلی از تنظیم کنندگان، رو به استفاده از هدفون‌های مانیتورینگ آوردند. البته مشکلات اقتصادی هم در این امر بی‌تاثیر نیست.
هدفون‌هایی که حرفه‌ای‌ها جهت تولید پروژه‌های صوتی استفاده می‌کنند، با نام هدفون مانیتورینگ یا استودیویی شناخته می‌شوند. حال سوال این است که هدفون مانیتورینگ چیست و چه کاربردی دارد؟
در این مقاله ما سعی می‌کنیم که به این سوال پاسخ دهیم و همچنین چند نمونه از هدفون‌های معروف و محبوب بازار را بررسی می‌کنیم و به ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

هدفون مانیتورینگ چیست ؟

اگر توانایی استفاده از اسپیکر مانیتورینگ را ندارید؛ هدفون مانیتورینگ یا هدفون استودیویی می‌تواند گزینه‌ی جانشین مناسبی باشد. تفاوت هدفون‌های معمولی با هدفون مانیتورینگ در این است که هدفون‌های معمولی صدا را برای اینکه برای شنونده‌ی موسیقی جذاب‌تر شود، به آن افکت صوتی اضافه می‌کنند. ولی برای کسی که می‌خواهد در استودیو برای تولید آهنگ از هدفون استفاده کند، باید صدا واقعی و شفاف باشد. هدفون‌های مانیتورینگ یا استودیویی این امکان را به ما می‌دهد.
در واقع، چه صدابردار حرفه‌ای باشید یا نوازنده‌ای ماهر، اهمیت شنیدن صدای واقعی برای شما بسیار زیاد است. به همین دلیل هدفون‌ها می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

چه کسی به هدفون مانیتورینگ احتیاج پیدا می‌کند؟

اگر نگاهی به عکس‌های استودیوهای حرفه‌ای بیندازید، می‌بینید که میکس‌من در کنار اسپیکر مانیتورینگ‌ها از هدفون هم استفاده می‌کند. دلیل این کار این است که به هنگام ضبط، هدفون خیلی به کار می‌آید و همین‌طور این ابزار به ما کمک می‌کند تا جزئیات ریزتر با هدفون مانیتورینگ بررسی کنیم. به خاطر همین، بسیاری از افراد پیشنهاد می‌کنند که حتما از آن در پروسه‌ی «میکس و مسترینگ» بهره ببرند. همچنین اگر توانایی خرید اسپیکر ندارید، حتما سعی کنید از Headphone مانیتورینگ استفاده کنید.

بهترین هدفون برای آهنگسازی و میکس و مسترینگ

در ابتدای این مقاله در مورد تفاوت هدفون‌های پشت بسته و پشت باز توضیح دادیم؛ اما این که چه مدل برای آهنگسازی یا میکس و مسترینگ و چه مدل برای ضبط مناسب است، مبحثی است که باید در مورد آن صحبت کنیم.

هدفون‌های پشت‌ باز بسیار باکیفیت‌تر هستند و جزئیات دقیقی از صدا را به گوش می‌رسانند؛ اما برای محیط‌های شلوغ مناسب نیستند و باید در خانه یا استودیو از آن استفاده کنید. آن‌ها برای استفاده‌ی عمومی مناسب نیستند؛ پس برای میکس و مسترینگ یا آهنگسازی، هدفون پشت باز پیشنهاد می‌شود تا صداها را دقیق‌تر بشنوید.

در مقابل، هدفون‌های پشت بسته برای استفاده عمومی مناسب است. همین‌طور به هنگام ضبط می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

هدفون با چه امپدانس و فرکانسی بهتر است؟

هنگام خرید هدفون مانیتورینگ باید به «امپدانس» (impedance) و فرکاس توجه ویژه‌ای کرد. سوالی که بسیاری از کاربران از ما دارند این است که Headphone با چه فرکانس و امپدانسی مناسب است؟ اول از همه، مهم بودجه‌ی شماست؛ بنابراین هرچقدر بودجه‌ی خوبی داشته باشید، تصمیم بهتری می‌توانید بگیرید.

اگر امپدانس یا مقاومت پایین‌تر باشد به ولتاژ کم‌تری برای رسیدن به میزان فشار صدای معین (SPL) خواهد داشت؛ بنابراین بدون نیاز به امپلی‌فایر می‌توان از آن استفاده کرد. در مقابل هر چقدر از محدوده فرکانسی بیشتری پشتیبانی کند، صداها را به صورت دقیق و با جزئیات بهتری می‌توانید بشنوید. این‌ها مواردی هستند که به هنگام خرید Headphone Monitoring باید به آن توجه کنید.

انواع Headphone از نظر پوشاندن گوش

 • Circumaural: این نوع از هدفون‌ها به صورت کامل گوش را می‌پوشانند. به خاطر پدهای سنگینی که دارند، باعث می‌شود تا هیچ نویزی وارد یا خارج نشود.

 • Over-Ear: بسیار شبیه به مدل قبلی هستند با این تفاوت که علاوه بر پوشاندن کامل گوش، دور گوش را هم می‌پوشانند تا کاربر احساس راحتی داشته باشد.

 • Supra-aural: این مدل از هدفون فقط دربرگیرنده‌ی دور گوش است و مناسب افرادی است که به تازگی شروع کرده‌اند. قیمت کم‌تری دارند و نسبت به دو مدل قبلی از سبکی خاصی برخوردار هستند.

یک هدفون استودیویی از چه اجزای مهمی تشکیل شده است؟

 • امپدانس: هرچقدر هدفون امپدانس یا مقاومت پایین‌تری داشته باشد، به نیرو یا تجهیزات کم‌تری برای تقویت نیاز دارد. هدفون‌های باکیفیت در بازار معمولا از مقاومت بالاتری برخوردار هستند پس به تجهیزاتی هم نیاز دارند تا تقویت شوند.

 • درایور: درایور در هدفون از قسمت‌هایی مثل آهنربا، دیافراگم و … تشکیل شده است. وظیفه‌ی درایو، تبدیل سیگنال به صدا است.

 • محدوده فرکانسی: همان‌طور که به آن اشاره کردیم، یک هدفون هرچقدر از محدوده فرکانسی بیشتری پشتیبانی کند، میکس‌من بهتر می‌تواند جزئیات صدا را دقیق‌تر و بهتر بشنود.

 • امکان حذف نویز: یکی از مواردی که هنگام بررسی آهنگ با هدفون مدنظر است، امکان حذف صدای مزاحم بیرونی است. بسیاری از شرکت‌ها این قابلیت را به Headphone اضافه می‌کنند تا نویز و صدایی اضافه متوجه کاربر نشود.

 • فضاسازی: در هدفون‌های استودیویی، فضاسازی امری بسیار مهم است. اینکه آهنگ از چه سمتی برای شما پخش شود، موضوعی است که به نوع هدفون بستگی دارد. هدفون‌هایی که اندازه گوشی‌های بزرگ‌تری دارند، بهترین گزینه برای تجربه بهتر صدا هستند.

انواع هدفون‌های استودیویی و معرفی بهترین هدفون‌ها

 • هدفون‌های پشت بسته (Closed-back)
 • هدفون‌های پشت باز (Open-back)

این دو مدل هدفون که به اسم‌های دیگری مثل “بسته” و “باز” نیز شناخته می‌شوند‌؛ در مشخصات هدفون‌های مانتیورینگ اهمیت زیادی دارند. بسته یا باز بودن هدفون پارامتری مرتبط به بخش طراحی هدفون است. به این صورت که هدفون‌های پشت بسته با پوشش کامل، تمام دور گوش را پوشش می‌دهد؛ و از خروج صدا به بیرون جلوگیری می‌کنند. اما نکته‌ی منفی موجود در طراحی این هدفون‌ها، به دام انداختن فشار داخلی در این مدل از هدفون مانیتورینگ است که باعث ایجاد فرکانس‌های پایین کاذب می‌شود.
هدفون‌های پشت باز با طراحی بهتر، بالانس فرکانسی دقیق تری از خود ارائه می‌دهند. البته این مشکل آنقدر بزرگ و قابل شنیدن نیست و اختلالی در مسیر آهنگسازی ایجاد نمی‌کند. اگر بخواهیم قضاوتی صادقانه داشته باشیم، باید بگوییم که هدفون‌های پشت باز، تقریبا ایزولاسیونی مشابه با هدفون‎‌های پشت بسته دارند؛ تنها تفاوت در قیمت آن‌ها است.

هدفون‌ مانیتورینگ AKG K92

قیمت: $57.49 دلار

هدفون K92 بزرگترین عضو سری K شرکت نامدار AKG است و یکی از موفق‌ترین هدفون‌های مانیتورینگ اقتصادی سال‌های اخیر است.  هدفون پشت بسته‌ی AKG K92 مانیتورینگ فوق‌العاده‌ای در اختیارتان می‌گذارد. درایورهای بزرگ 40 میلیمتری این هدفون در کنار طراحی پشت بسته سبب می‌شود که شما، طیف صوتی کاملی را از عمیق‌ترین بیس‌ها تا بالاترین فرکانس‌ها را بشنوید. هدفون‌های AKG همیشه بسیار راحت هستند و هدفون K92 هم با هدبند خود‌ تنظیم شونده‌اش بسیار راحت روی سر شما قرار می‌گیرد و بعد از چند ساعت کار در استودیو هم، شما را اذیت نمی‌کند.

این هدفن برای مانیتور کردن صدا در حین ضبط در استودیو یا تنظیم کردن موزیک با لپ‌تاپ ایده‌آل است. با در نظر گرفتن قطعات باکیفیت و ایرکاپ‌های قابل تعویض متوجه ارزش خرید بالای هدفون پشت بسته‌ی AKG K92 خواهید شد.
تلفیق شاخصه‌هایی نظیر قیمت مناسب، ارزش خرید بالا، صدای دقیق و شفاف، کیفیت ساخت رضایت‌بخش، ایزولیشن خوب و راحتی فوق‌العاده، موجب شده که وب‌سایت‌های معتبری چون What Hi-Fi از این هدفون فوق‌العاده و اقتصادی بسیار تعریف و تمجید کند‌.

ویژگی‌های هدفون‌ AKG K92

 • هدفن پشت بسته
 • درایورهای بزرگ 40 میلیمتری
 • راحتی‌ فوق‌العاده با هدبند خود تنظیم شونده
 • ایرکاپ‌های قابل تعویض برای به حداکثر رساندن طول عمر هدفون
 • کانکتور 1.8 اینچی با روکش طلا
 • پیچ مبدل 1.4 اینچی با روکش طلا
 • پاسخ فرکانسی ۱۶ هرتز تا ۲۲ هزار هرتز
 • وزن کم (۲۰۰ گرم)
 • ایزولیشن عالی
 • کابل ۳ متری
هدفون‌ AKG K92 برای مانیتورینگ صدا استفاده میشود

هدفون مانیتورینگ Sennheiser HD 200 PRO

قیمت : $69.95 دلار

کمپانی سنهایزر آلمان که یکی از قدیمی‌ترین و معتبر‌ترین تولیدکنندگان محصولات صوتی حرفه‌ای در جهان است، HD 200 PRO که یک هدفون داینامیک و پشت بسته مانیتورینگ است را برای کاربران حرفه ای در استودیوهای صدا و تصویر طراحی نموده است.
هدفون HD 200 PRO، با صدای قدرتمند و شفافی که دارد، بیش از هر هدفون هم‌رده دیگری (از لحاظ قیمتی)، مناسب برای مانیتورینگ و استودیو است. هدفونی که هم ایزولیشن بالایی دارد هم وضوح شگفت‌انگیزی، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید در هر مکان و شرایطی، از استودیو گرفته تا اجرای زنده، روی کارتان تمرکز کنید.
این هدفون حرفه‌ای با اندازه جمع و جور و سبک خود دارای امپدانس ۳۲ اهم است و در سی و سومین دوره همایش TEC که یکی از شناخته شده‌ترین گردهمایی‌های صنعت صدا می‌باشد، جایزه برترین هدفون ارزان قیمت جهان را دریافت کرده است.


این هدفون مدل توسعه یافته‌ای است که بدنه‌ای سبک دارد تا دراین مدت زمان طولانی در حال استفاده روی سر باعث خستگی نگردد. هدبند حرفه‌ای این محصول و نوع اتصال گوشی‌ها به آن، به گونه‌ای است که این هدفون حرفه‌ای را بسیار انعطاف پذیر کرده است. پدها به صورت کامل دور گوش را پوشش می‌دهند و تقریبا هیچ صدایی را به بیرون انتقال نمی‌دهند. هدف از تولید هدفون مانیتور HD200 PRO عرضه محصولی ارزان قیمت در رنج قیمتی مناسب با کیفیت و دقت بالا بوده است.
اگر در اول مسیر آهنگسازی هستید و کارهای تنظیم و مسترینگ را در استودیو خانگی خود انجام می‌دهید؛ وبسایت آرتیست شو این هدفون مانیتورینگ عالی را به شما پیشنهاد می‌کند.

ویژگی‌های هدفون Sennheiser HD 200 PRO

 • طراحی روی‌ گوش و پشت بسته
 • آهنرباهای مخصوص نئودیمیوم
 • طراحی سبک و زیباکابل ۲ متری قوی
 • عرضه شده به همراه آداپتور جک استریوی ۱/۴ اینچی.
 • صدایی دقیق و سرشار از جزئیات
 • ایزولیشن سطح بالا
 • راحتی استثنایی
 • کیفیت ساخت عالی
 • مناسب برای کاربرهای آماتور و استودیو خانگی
هدفون مانیتورینگ Sennheiser HD 200 PRO برای مانیتورینگ صدا استفاده می شود

هدفون مانیتورینگ AKG K240 MKII

قیمت: $123.98 دلار

هدفون‌های AKG با قدمتی بالغ بر ۶۵ سال در تولید هدفون‌های استودیویی در رده حرفه‌ای، عملکردی درخشان داشته و با در نظر گرفتن استانداردهای بالا در کنترل کیفیت، هدفون‌ها را به طور جدی مورد تست و آزمایش قرار می‌دهند تا از نظر فنی کاملا سالم باشند.
هدفون K240 MKII یک هدفون مانیتورینگ حرفه‌ای با طراحی پشت نیمه‌ باز است؛ که توسط کمپانی AKG تولید شده است. این هدفون که در راستای موفقیت مدل قبلی خود، یعنی هدفون K240 Studio، به بازار عرضه شده است، گزینه‌ای مناسب برای استفاده در استودیوها و انجام پروژه‌های ساخت و میکس و مسترینگ و همچنین اجراهای زنده می‌باشد. K240 MKII با دیافراگمی به قطر ۳ سانتی‌‌متر، حساسیت و دقت بالایی دارد و طراحی پشت نیمه باز در این هدفون باعث می‌شود تا مانند هدفون‌های پشت بسته پاسخ قدرتمند و مناسبی در بیس داشته باشد و همانند هدفون‌های پشت باز حالت Airiness و شفافیت را در فرکانس‌های بالا نیز حفظ کند.


هدفون AKG K240 MKII با پخش خوب جزییات ریز صدا و توانایی بالا در درست نشان دادن آن، اعتماد موزیسین‌ها، آهنگسازان و مهندسان صدا را به خود جلب کرده است تا مراحل ساخت و میکس را به درستی انجام دهند. علاوه بر این ویژگی‌های صوتی، هدفون در هنگام استفاده کاملا راحت است و از دوام بالایی دارد. پدهای این هدفون بدون این که به گوش شما فشار بیاورند، به راحتی دور تا دور گوش را می‌پوشانند. در واقع این هدفون با ظاهری حرفه‌ای، جذاب و عملکردی درست و دقیق، نیازهای شما را به عنوان یک هدفون مانیتورینگ برطرف می‌کند و در هنگام کار با آن احساس خوبی خواهید داشت.


از دیگر ویژگی‌های این هدفون می‌توان به وزن سبک آن و تنظیم خودکار هدبند بر روی سر اشاره کرد که راحتی بیشتری را به همراه می‌آورد. همچنین دو عدد کابل جهت اتصال به دستگاه وجود دارد که یکی از آنها ۳ متری ساده است و دیگری کابلی ۵ متری و به شکل فنری است که بسته به فعالیت شما یا راحتی در حین کار، قابل استفاده هستند. 

ویژگی‌های هدفون AKG K240 MKII

 • هدفون مانیتورینگ دور گوش
 • طراحی نیمه‌باز (Semi-open)
 • درایورهای داینامیک ۳۰ میلی‌متری
 • دیافراگم Varimotion
 • صدای دقیق و فلت
 • پاسخ فرکانسی ۱۵ هرتز تا ۲۵ هزار هرتز
 • راحتی عالی در استفاده طولانی‌مدت
 • ایرپدهای چرمی و مخملی
 • کابل‌ صاف و فنری قابل تعویض
 • دارای ایرپدهای چرمی و مخملی
 • کابل‌های جداشدنی ۳ متری صاف و کابل ۵ متری فنری
 • پاسخگویی فرکانسی از 15Hz تا 25kHz
 • بیشترین میزان قدرت ورودی 200mW
هدفون مانیتورینگ AKG K240 MKII برای مانیتورینگ صدا و آهنگسازی استفاده میشود.

هدفون مانیتورینگ Sennheiser HD 280 Pro New

قیمت: $99.95 دلار

تقریبا دو دهه از عرضه HD 280 Pro به بازار می‌گذرد و در این بیست سال، هدفون‌های پشت بسته‌ی مانیتورینگ بسیار زیادی تولید و روانه بازار شدند؛ اما هنوز هم HD 280 محبوبیت خود را بین مهندسین صدا، صدابرداران، آهنگسازان و موسیقی‌دوستان حفظ کرده است. دلیل آن هم چیزی نیست جز کیفیت ساخت بالا، ایزولیشن عالی و صدای کاملا شفاف، که این هدفون را به ابزاری محبوب و کار آمد تبدیل کرده است. اکنون سنهایزر نسخه‌ جدیدتر این هدفون افسانه‌ای را با چند تغییر کوچک روانه بازار کرده و آن را HD 280 Pro New نامگذاری است. از مهمترین تغییرات این نسخه جدید می‌توان به افزایش وضوح و شفافیت صدا، طراحی جدید هدبند و راحتی بیشتر اشاره کرد.


هدفون استودیویی Sennheiser HD 280 Pro New یک هدفون حرفه‌ای از نوع پشت بسته است؛ این هدفون استودیویی با توجه ساختار استاندارد و ایزوله خوبی که دارد برای ریکورد و مانیتورینگ انتخاب ایده‌آلی می‌باشد. هدفون مانیتورینگ سنهایزر با اندازه دیافراگم بزرگ و پدهای نرم و انعطاف پذیری که دارد اطراف گوش را به طور کامل پوشش می‌دهد و با ساختار پشت بسته‌ای که دارد از عبور هر نوع صدای اضافه به داخل گوش جلوگیری می‌کند. با توجه به طراحی چرخش و بدنه مستحکم و وزن کم، به راحتی برای استفاده طولانی مدت مناسب می‌باشد.


یکی از نقاط قوت هدفون مانیتورینگ HD 280 Pro، ایزولیشن خارق‌العاده آن است و به همین دلیل می‌توان این هدفون را در بسیاری از استودیوهای حرفه‌ای سراسر جهان مشاهده کرد. طراحی بدنه و ایرکاپ‌های این هدفون به شکلی صورت گرفته که صداهای خارجی را تا سقف ۳۲ دسی‌بل کاهش دهد و شما بتوانید حتی در محیط‌های شلوغ مانند خیابان، سالن کنسرت و … نیز روی صدا تمرکز کامل داشته باشید. 

ویژگی‌های هدفون Sennheiser HD 280 Pro New

 • از نوع پشت بسته
 • پاسخ فرکانسی ۸ هرتز تا ۲۵ کیلوهرتز
 • دارای درایورهای ۴۰ میلی‌متری
 • امپدانس ۶۴ اهم
 • حساسیت سطح فشار صوتی ۱۱۳ دسی‌بل
 • کابل با کانکشن ۳.۵ میلی‌متری
 •  تبدیل ۱.۴ اینچی
هدفون مانیتورینگ Sennheiser HD 280 Pro New برای آهنگسازی و مانیتورینگ صدا استفاده میشود.

هدفون مانیتورینگ Beyerdynamic DT 770 PRO

قیمت: $149 دلار

هدفون استودیویی پشت بسته‌ی Beyerdynamic DT 770 Pro کیفیت حرفه‌ای برای شنیدن دقیق صداها را به ما ارائه می‌دهد. این هدفون چه در اتاق کنترل و چه در اتاق ضبط، صدایی دقیق و باکیفیت را در اختیارتان می‌گذارد. همچنین با قرار دادن این هدفون روی سر خود احساس راحتی دارید که برای استفاده‌های طولانی خیلی آپشن مهمی است. پاسخگویی فرکانسی این هدفون از 5Hz تا 35kHz می‌باشد و طراحی پشت بسته‌ی آن باعث می‌شود صدای اطراف را نشنوید و صدای اسپیکرها درست به سمت گوش شما هدایت می‌شوند. طراحی با کیفیت این هدفون باعث افزایش طول عمر آن می‌شود. DT 770 می‌تواند برای هر استودیویی گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای است.


این هدفون‌ برای مانیتورینگ صدا و شنیدن موسیقی با بالاترین کیفیت ممکن طراحی شده‌ است و صدایی کاملاً طبیعی با ایزولیشن استثنایی و ایمپالس ریسپانس (پاسخ ضربه) فوق‌العاده‌ای دارد. فرکانس‌های بالا، کریستالی و سرشار از جزئیات و فرکانس‌های پایین، در نهایت دقت و وضوح بازتولید می‌شوند.
هدبند فولادی، فیت شدنه بی‌نقص هدفون روی سر را تضمین می‌کند. از طرف دیگر، ایرپدهای بزرگ مخملی هدفون خیلی نرم هستند و در استفاده‌های طولانی‌ مدت، به هیچ‌وجه گوش را اذیت نمی‌کنند.

ویژگی‌های هدفون Beyerdynamic DT 770 PRO

 • هدفون پشت بسته استودیویی
 • تکنولوژی “Bass Reflex” برای بهبود بیس
 • تعمیر راحت به دلیل قابل تعویض بودن تمام قطعات
 • کابل فنری 3 متری (یک طرفه)
 • کیسه‌ی پارچه‌ای برای حمل و نقل آسان موجود در جعبه
 • درایور بزرگ 45 میلی متری
 • کانکتور 1.8 اینچ با قابلیت تبدیل به 1.4 اینچ
 • بازه فرکانسی 5Hz-35kHz
 • دقت، شفافیت و تفکیک عالی
 • ایرپدهای بزرگ، نرم و قابل تعویض
 • هدبند قابل تنظیم و نرم
 • ایزولیشن استثنایی
 • ساخت آلمان
 • به همراه کیف پارچه‌ای و آداپتور ۶.۳۵ میلی‌متری
هدفون مانیتورینگ Beyerdynamic DT 770 PRO برای مانیتورینگ صدا استفاده میشود

هدفون مانیتورینگ Shure SRH1540

قیمت: $499 دلار

کیفیت هدفون Shure SRH1540 شما را شگفت‌زده خواهد کرد. دقت بالا در فرکانس‌های بالا و بیس با کیفیت، SRH1540 را به هدفونی عالی برای مانیتورینگ در استدیو تبدیل کرده است. این هدفون‌ برای مانیتور کردن، مسترینگ و گوش دادن با دقت عالی هستند. شما همچنین از راحتی و قابل تنظیم بودن این هدفون‌ نیز شگفت‌زده می‌شوید. وقتی چند ساعت در استدیو هستید؛ اخرین مشکل شما باید سردرد ناشی از هدفون‌های ناراحت کننده باشد، وقتی از Shure SRH1540 استفاده می‌کنید، حس راحتیه کاملی دارید. زمانی که قصد خرید هدفون جدیدی را دارید حتما Shure SRH1540 می‌تواند یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها باشد.


هدفون Shure SRH1540 از پدهای انحصاری Alcantara استفاده می‌کند که گوش شما را راحت می‌پوشاند. هدبند، کاملا پددار و قابل تنظیم است؛ این آپشن به شما کمک می کند تا تایم طولانی در استدیو مشغول تنظیم باشید و هدفون اذیتتان نمی‌کند. اجزای فلزی این هدفون نیز از المینیوم بکار رفته در صنایع هوایی درست شده است؛ تا بیش از پیش سبک باشد به طوری که حتی ممکن است از یادتان برود که این هدفون بر روی سر شما است!


هدفون پشت بسته Shure SRH1540 صدایی شبیه به اسپیکر مانیتورینگ به ما می‌دهد. یکی از اشکالات اصلی میکس با هدفون، عدم پلی بک مناسب میکس‌های هدفون در سیستم های اسپیکر مختلف است. کمپانی Shure به این مورد توجه کرده و تقریبا آن را برطرف کرده است. پاسخ فرکانسی دقیق  Shure SRH1540 و درایورهای مچ شده‌ی این هدفون، تصویر استریو دقیق، طبیعی را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین طراحی پشت بسته، نشتی صدا را در محیط اطراف به حداقل می رساند. که این مورد این هدفون را برای کار در محیط اجرای زنده نیز به گزینه‌ای عالی تبدیل می‌کند.
اگر می‌خواهید میکسی جذاب داشته باشید پیشنهاد آرتیست شو به شما این هدفون است.

ویژگی‌های هدفون Shure SRH1540

 • از لحاظ صدایی فرق خاصی با اسپیکر مانیتورینگ ندارد
 • درایورهای جفت مچ شده نعودیمی
 • راحتی بسیار بالا و قابلیت تنظیم هدبند
 • ساختار سبک با المینیوم بکار رفته در صنایع هواپیمایی
 • کابل قابل جداسازی مسی بدون اکسیژن داخل غلاف کولار
 • شامل کیس نگهداری، تبدیل، کابل و پد اضافی
هدفون مانیتورینگ Shure SRH1540 برای اهنگسازی و مانیتورینگ صدا استفاده میشود

امیدواریم مطالعه‌ی این مقاله و راهنمای خرید بهتون کمک کرده‌ باشه تا انتخاب مناسبی داشته‌باشین. به این علت که بازار آشفته هستش و قیمت‌ها مدام در حال تغییرن،‌ سعی می‌کنیم که مدام این پست رو آپدیت کنیم اما بهترین ملاک برای انتخاب هدفون مانیتورینگ قیمت اون نیست؛ بلکه نیازی هست که قراره برطرف کنه. اگر به دنبال راه انداختن استودیو هستید می‌توانید برای خرید لوازم از مقاله‌های راهنمای خرید پنل آکوستیکی و راهنمای خرید کارت صدا کمک بگیرید.

امین باقری

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   Shayan پاسخ

   هدفون
   Beyerdynamic DT 990 Pro
   بهتره یا
   Akg k92

   ایمان پاسخ

   خیلی عالی بود همیشه بروزش کنید🤞

  0