آرتیست‌ شو

نکته‌های کاربردی برای اصلاح صدای بیس 808 + ویدیو

ویرایش صدای بیس 808

صدای بیس 808 برای خیلی از پرودوسرها و بیت‌سازها (Beat Makers) جذابیت خاص خودش را دارد. این صدا که در آهنگ‌های سبک هیپ‌هاپ و ترپ بیشتر شنیده می‌شود، انرژی خاصی به آهنگ تزریق می‌کند. در مقاله امروز آرتیست شو قصد داریم نکته‌هایی کاربردی هنگام استفاده از سمپل بیس 808 را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید!

ویدیو آموزشی ویرایش صدای بیس 808

در این ویدیو نحوه تغییر کوک سمپل 808 و تنظیمات مربوط به بخش Envelope سمپلر اف ال استودیو را بررسی می‌کنیم. توجه داشته باشید که نکته‌های ذکر شده داخل ویدیو صرفاً برای سمپل 808 بیس نیستند و می‌توانید با این روش کوک هر سمپلی که بخواهید را تغییر دهید یا به اصطلاح تیون (Tune) کنید.

نحوه کوک کردن (Tune) سمپل

نحوه باز کردن پلاگین newtone اف ال استودیو

ابتدا در بخش سمپلر، روی شکل موج سمپل راست کلیک کنید و گزینه Edit in Pitch Corrector را انتخاب کنید تا سمپل شما در پلاگین newtone که یکی از پلاگین‌های پیش‌فرض نرم‌افزار اف ال استودیو می‌باشد، باز شود.

محیط پلاگین newtone اف ال استودیو

بعد از باز شدن پلاگین newtone، می‌توانید کوک سمپل را تغییر دهید. فقط کافیست نشان‌گر ماوس را روی بخش دلخواه ببرید و آن را به بالا یا پایین بکشید و روی نُت مد نظر بیاورید. با استفاده از Knob های Center و Variation هم می‌توانید تنظیم کنید که سمپل دقیقاً روی نُت مد نظر قرار بگیرد و Detune نشود.

تنظیمات بخش Envelope در سمپلر اف ال استودیو

تنظیمات Envelope در سمپلر اف ال استودیو

در این بخش می‌توانید پارامترهای Attack – Hold – Decay – Sustain – Release سمپل را تنظیم نمایید. فقط کافیست گزینه Envelope را فعال کنید. با استفاده از هر کدام از Knob های پارامترهای ذکر شده هم این گزینه فعال می‌شود.

برای مشاهده آموزش‌های رایگان موسیقی به صفحه زیر مراجعه کنید:
آموزش آهنگسازی رایگان

وحیدرضا اویسی

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   aliak پاسخ

   عالی بود

   Hadi Yazdanian پاسخ

   ممنون از آموزش‌تون. فقط یه سؤال داشتم.
   وقتی که من 808 رو حالت لوپ قرار میدم، صدای کلیک میشنوم. دکلیکینگ مد رو هم روی جنریک قرار میدم ولی بازم اون صدای کلیک حذف نشد. چکار باید بکنم؟

    وحیدرضا اویسی پاسخ

    با fade in و sample start تنظیم کنید اولشو یه ذره کات کنید که صدای کلیک از بین بره

  0