آرتیست‌ شو

آموزش پیدا کردن آکورد های آهنگ با استفاده از نرم افزار Riffstation + ویدیو

پیدا کردن آکورد آهنگ با ریف استیشن

پیدا کردن آکوردهای یک آهنگ ممکن است کاربردهای مختلفی داشته باشد. همان‌طور که در مقاله «ملودی چیست؟» گفتیم، یکی از روش‌های ساخت آهنگ، انتخاب یک چرخه‌ی آکوردی و امتحان کردن نت‌های گیتار و پیانو آن است. پیدا کردن آکوردهای آهنگ محبوبتان و تمرین ساخت ملودی با استفاده از آن‌ها، کمک موثری به شما می‌کند؛ خصوصاً اگر قصد داشته باشید آهنگ‌هایی با حال و هوای مشابه با آن‌ها بسازید. شاید هم صرفاً بخواهید نحوه نواختن آن آهنگ را یاد بگیرید یا با گیتار آن را کاور کنید و یا روی آن بداهه‌نوازی انجام دهید. در این مقاله قصد داریم نحوه پیدا کردن آکوردهای یک آهنگ را با استفاده از نرم افزار Riffstation را به شما آموزش دهیم. با آرتیست شو همراه باشید!

برای دانلود آخرین ورژن نرم‌افزار Riffstation، روی لینک زیر کلیک کنید:
دانلود نرم افزار پیدا کردن آکورد آهنگ ریف استیشن Riffstation

ویدیو آموزش پیدا کردن آکوردهای آهنگ با استفاده از نرم افزار Riffstation

در این ویدیو به صورت مرحله به مرحله، یافتن آکورد‌های یک آهنگ را بررسی می کنیم و در نهایت با ساخت آکورد‌ها در نرم‌افزار اف ال استودیو از صحت عملکرد این برنامه اطمینان حاصل می‌کنیم.

نمایش آکورد های آهنگ تنها با Drag and Drop

riffstation main menu 1

بعد از باز کردن نرم افزار، با چنین محیطی روبرو می‌شوید. تنها کافیست که آهنگ مد نظرتان را با استفاده از Drag and Drop به داخل محیط نرم افزار بِکِشید و رها کنید. از بخش مشخص شده در منوی File در بالای نرم افزار هم می‌توانید به مسیری که آهنگ مد نظرتان در آن قرار دارد بروید و آن را انتخاب کنید. سپس این نرم افزار به طور خودکار آکوردهای موجود در آهنگ را شناسایی و به شما نشان می‌دهد. همچنین برای راحتی هر چه بیشتر شما، تمپوی آهنگ نیز در اختیارتان گذاشته می‌شود.

سادگی و برازندگی (Less is More) در انتخاب چرخه آکورد

آکوردهای آهنگ مای یونیورس

همان‌طور که می‌بینید بعد از بارگذاری آهنگ، نرم‌افزار در زیر شکل موج صوتی، آکوردهای آن را به نمایش می‌گذارد. اگر دقت کنید می‌بینید که سیکل و چرخه آکوردی اصلی این آهنگ از سه آکورد تشکیل شده است. با وجود این که قطعاً آکوردهای دیگر یا فواصل بیشتری در این آکوردها در بخش‌های دیگر آهنگ اجرا شده‌اند اما می‌توان نتیجه گرفت که نیازی نیست حتماً از تعداد زیادی آکورد پیچیده استفاده کنید تا بتوانید یک آهنگ خوب و جذاب بسازید.

برای مشاهده آموزش‌های رایگان موسیقی به صفحه زیر مراجعه کنید:
آموزش آهنگسازی رایگان

وحیدرضا اویسی

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *

    0