آرتیست‌ شو

آموزش نحوه رباتی کردن صدای خواننده یا وکال

چطور صدای خواننده را رباتی کنیم؟

یکی از امکاناتی که امروزه به واسطه‌ی وجود امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای تنظیم کنندگان فراهم شده است، اعمال افکت وکال و تغییر جنس صداهای مختلف می‌باشد. این امکان از این رو با اهمیت و جذاب است که شما می‌‌توانید به هر صدایی که دوست دارید& دست پیدا کنید و آن را بسازید. نمونه‌های معروف استفاده از این قابلیت‌ها را می‌توانید در آلبوم When We All Fall Asleep, Where Do We Go از خواننده مشهور آمریکایی Billie Eilish بشنوید.

ویدیوی آموزشی رباتیک کردن صدای خواننده

در این ویدیو ما در یک مثال ساده دست به تبدیل صدای خواننده به صدای سینت می‌زنیم تا شما را با نحوه ایجاد این تغییرات آشنا کنیم.

چگونه صدای وکال را رباتیک کنیم؟

برای تبدیل صدای وکال به یک صدای رباتیک، می‌توانیم از پلاگین‌های ایجاد کننده اعوجاج مانند Izotope Vocalsynth استفاده کنیم. در ادامه به صورت مرحله به مرحله به پردازش صدا می‌پردازیم:

مرحله 1: صدا را وارد Vocalsynth کنید

صدا را وارد Vocalsynth کنید

در مرحله اول برای ایجاد تغییرات بر روی صدا، آن‌ را وارد پلاگین Izotope Vocal synth کنید و در ابتدا با استفاده از پریست‌های این پلاگین تغییرات را شروع کنید و در ادامه با شناخت پارامتر‌های مختلف این پلاگین، تغییرات را به دلخواه اعمال کنید.

مرحله 2: از اکولایزر برای متعادل کردن فرکانس‌ها استفاده کنید

از EQ برای متعادل کردن فرکانس‌ها استفاده کنید

پس از انجام تغییرات در حوزه طراحی صدا، وارد حوزه میکس و مسترینگ صدا می‌شویم و از پلاگین‌های مرسوم برای متعادل کردن صدا و همچنین رنگ دادن آن آغاز می‌کنیم. در ابتدا از پلاگین اکولایزر برای متعادل کردن فرکانس‌ها استفاده می‌کنیم.

مرحله 3: به صدای سینت خود رنگ بدهید

به صدا رنگ بدهید

اضافه کردن رنگ به صدا یکی از راه‌های افزایش جذابیت صداست. ما برای اضافه کردن فرکانس‌های High به منظور شفافیت بیشتر صدا، می‌توانیم از پلاگین Slate digital Fresh air استفاده کنیم.

مرحله 4: از کمپرسور برای یکدست کردن صدا استفاده کنید

کمپرسور برای یکدست کردن صدا استفاده کنید

پلاگین کمپرسور و کنترل داینامیک، می‌تواند شما را برای رسیدن به صدای نهایی کمک کند. پس از استفاده از کمپرسور می‌توانید خروجی بگیرید و از صدای ساخته شده لذت ببرید.

همانطور که مشاهده کردید، حجم زیادی از این پردازش صدا را با استفاده از پلاگین وکال سینت انجام دادیم. با استفاده از این پلاگین ایجاد صداهای الکترونیکی، صداهای رباتی، هارمونی‌های کامپیوتری ، افکت‌های ووکودر و تاک باکس‌، اکتاو یا دوبل کردن صدا به راحتی بر روی صدای خواننده قابل اعمال است. مفتخریم که بگوییم آموزش کار با این پلاگین را به روش خودمان (یعنی جامع و کاربردی) در قالب یک دوره‌ی چند ساعته برایتان تدارک دیده‌ایم. برای مشاهده سرفصل‌ها و اطلاعات دوره و همچنین ثبت‌ نام در آن روی لینک قرمز رنگ زیر کلیک کنید: 👇
آموزش کامل پلاگین مخصوص افکت وکال Izotope VocalSynth

maosud883559390

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   آرتین پاسخ

   وضعیت من در لحظه سال تحویل

  0