آرتیست‌ شو

آموزش اضافه کردن افکت ریورب روی صدای خواننده + ویدیو

اضافه کردن افکت ریورب روی وکال

یکی از موارد بسیار مهم در بحث میکس و مستر وکال، اضافه کردن ریورب به صدای خواننده است. ریورب یکی از افکت‌های پرطرفدار در بین تنظیم‌کنندگان موسیقی است و می‌تواند تغییرات اساسی در روند ساخت یک آهنگ ایجاد کند و همچنین به صداهای موجود در قطعه موسیقی ما عمق بدهد و آهنگ را دلپذیرتر کند. در نتیجه پرداختن به مبحث ریورب می‌تواند کمک خوبی در جهت میکس موسیقی به ما بکند.

پیش نیاز این مبحث: مقاله “ریورب چیست؟

آموزش ویدیویی افزودن ریورب بر روی وکال

در این ویدیو، به صورت عملی به آموزش نکاتی در جهت اضافه کردن ریورب به صدای وکال می‌پردازیم و شما را با این مبحث بیشتر آشنا می‌کنیم.

الگوریتم مناسب را انتخاب کنید

choosing the right alrorythm

هر پلاگین ریورب، دارای الگوریتم‌های تولید فضای متفاوتی است که ما با انتخاب الگوریتم یا پریست مناسب برای وکال خود، می‌توانیم فضاسازی ریوربی درستی ایجاد کنیم تا در میکس کلی آهنگ دچار چالش نشویم.

ریورب خود را اکولایز کنید

EQ

یکی از مواردی که در اضافه‌کردن ریورب باید به آن توجه کنید، جلوگیری از اضافه‌‍شدن ریورب به محدوده فرکانسی ناخواسته است که نتیجه آن می‌تواند ایجاد اخلال در روند میکس و صدادهی مناسب کار باشد.
برای افکت‌گذاری و اکولایز کردن صدا از پلاگین فب فیلتر استفاده کردیم که می‌توانید آن را به صورت کاملا رایگان از لینک زیر دانلود کنید:
دانلود مجموعه پلاگین FabFilter Total Bundle 2020

ریورب را به صورت غیرمستقیم اضافه کنید

control

یکی از نکات بسیار مهم در مبحث اضافه‌کردن ریورب، ایجاد کنترل بیشتر بر ریورب گذاری است و این کار با اضافه کردن ریورب به صورت غیرمستقیم اتفاق می‌افتد. ما می‌توانیم با استفاده از قابلیت send، این کار را انجام دهیم و میزان اضافه‌شدن ریورب را کنترل کنیم.

همیشه آماده اعمال تغییرات باشید

reverb

موضوع اصلی که در اضافه‌کردن ریورب باید به آن توجه کنید این است که ریورب قرار است به صدای وکال و همینطور سایر سازهای شما عمق بدهد و اضافه کردن آن باید به گونه‌ای باشد که به صدای اصلی آسیبی وارد نشود و به اصطلاح جای صدای اصلی را نگیرد.

بهترین افکت ها روی صدای خواننده

علاوه بر ریورب می‌توان افکت‌های خلاقانه‌ی دیگری روی وکال اعمال کرد. ازجمله این افکت‌ها می‌توان به افکت وکودر و یا صدای رباتی و کامپیوتری اشاره کرد. می‌توان گفت یکی از بهترین پلاگین‌ها در این زمینه Izotope VocalSynth می‌باشد. با استفاده از این پلاگین حتی می‌توانید به صدای خود هارمونی اضافه کنید یا طراحی صدای افکت تاک‌باکس را روی وکال تجربه کنید.

پس چرا منتظرید! آرتیست شو آموزش اختصاصی این پلاگین را برای شما تدارک دیده است تا در نهایت بتوانید میکس بهتری در زمینه‌ی صدای خواننده داشته ‌باشید. کافیست روی لینک زیر کلیک کنید و جزئیات دوره را بررسی کنید. 👇
آموزش کامل پلاگین مخصوص افکت وکال Izotope VocalSynth

برچسب‌ها:
maosud883559390

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *

    0