آرتیست‌شو

سری جدید گیتار الکتریک آیبانز AZES، ارزان، زیبا، کارآمد!

ibanez azes


سری جدید گیتار‌های آیبانز به نام AZ Essentials روانه بازار شدند. این سری با الهام از ظاهر استراتوکستر و با همکاری تومو فوجیتا طراحی شده است. AZES از دو مدل گیتار EZES31 که مجهز به همان ساختار محبوب سه پیکاپ سینگل-کویل یا SSS است و مدل AZES40 که ساختار پیکاپ HSS دارد؛ بدین معنا که پیکاپ بریج آن هامباکر (Humbucker) است. به باور آیبانز، دو مدل جدید از تن عالی، تطبیق‌پذیری با سبک‌های گوناگون و قیمت مناسب برای افراد تازه‌کار یا با بودجه‌ی محدود است‌.

برای آشنایی کامل با ساز گیتار و مشتقات آن (الکتریک، آکوستیک، ۱۲ سیم و …) و شنیدن نمونه صدای آن‌ها کافی‌ست به لینک زیر مراجعه کنید:
آشنایی کامل با انواع ساز گیتار

فوجیتا، که مدرس گیتار جان میر (John Mayer) نوازنده‌ی بی‌نظیر گیتار بلوز و از ستارگان سبک راک بوده است، درباره‌ی ساخته‌ی جدید خود و آیبانز اینطور می‌گوید: «قصد ما طراحی و ساخت سازی باکیفیت برای نوازنده در مسیر یادگیری خود بوده است‌. تمرکز ما بر این بوده که چه چیزی باعث لذت بیش‌تر و الهام‌بخشی به نوازنده می‌شود. این‌گونه هنرجویان می‌توانند فقط بر نواختن ساز تمرکز کنند.»

ibanez azes sss

Ibanez AZES31
قیمت: ۲۹۹ دلار

همان‌طور که گفتیم، طراحی گیتار مشخصا از روی طرح افسانه‌ای استراتوکستر است. پیک‌گارد سه‌تکه، ناب‌های آشنا و طراحی جذاب بدنه جلب توجه می‌کنند. این ساز در دو رنگ قرمز ورملیون (Vermilion) و عاجی (Ivory) قابل سفارش است. بدنه‌ی ساز از چوب صنوبر (Poplar) است و دسته‌ی ساز از چوب افرا (Maple). دسته‌ی ۲۲ فرتی، با رادیوس ۱۰ اینچ، فرت-بورد جاتوبا و بریج مدل F106 از دیگر ویژگی‌های این محصولند.

نکته جالب درباره پیکاپ‌های این سری، استفاده از سیستم Dyna-MIX8 در قسمت انتخاب پیکاپ‌هاست. این ویژگی به نوازنده امکان انتخاب ۸ حالت مختلف از ترکیب پیکاپ‌ها را می‌دهد. برای مثال نوازنده می‌تواند از ترکیب پیکاپ‌های نک (Neck) و بریج (Bridge) بهره ببرد. سیستم وایرینگ این مدل را در تصویر پایین مشاهده می‌کنید:

dyna mix 8

Ibanez AZES40
قیمت: ۳۴۹ دلار

مدل AZES40 اندکی نسبت به مدل قبلی امکانات بیش‌تری دارد. این گیتار احتمالا با توجه به استفاده از یک پیکاپ هامباکر سبک‌های بیش‌تری را پوشش می‌دهد. بریج گیتار مدل بهتر T106 دارای ترمولو می‌باشد و پیکاپ بریج گیتار از نوع هامباکر است. از نظر بدنه و ساختار تقریبا مشابه مدل AZES34 بوده، به جز سیستم انتخاب پیکاپ ارتقا یافته‌ی Dyna-MIX9 که ۹ حالت مختلف ترکیب پیکاپ را در اختیار نوازنده می‌گذارد.

این مدل در سه رنگ آبی تمام (Purist Blue)، سبز نعنایی (Mint Green) و سیاه (Black) قابل خریداریست. سیستم وایرینگ این مدل را در تصویر پایین مشاهده می‌کنید:

dyna mix 9


برای اطلاعات بیش‌تر در این‌باره به وب‌سایت شرکت آیبانز مراجعه کنید.
منبع: Guitar World

Maah1894

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   Amirhossein_kh پاسخ

   دمتون گرم

  0