آرتیست‌ شو

آموزش و آشنایی با ۵ ریتم درامز محبوب که هر آهنگساز باید بداند

5/5 - (1 امتیاز)

نوشتن یک ریتم درامز مناسب، برای تولید یک آهنگ قوی و تاثیر‌گذار، یکی از مهم‌ترین مراحل در ساخت موزیک برای بازار جهانی است و ناتوانی در انجام این امر برای شما به عنوان آهنگساز و تنظیم‌کننده یا آرتیست می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند که نتیجه آن دور شدن شما از مسیر موفقیت است. مهم‌ترین موضوع برای نوشتن ریتم درام برای یک آهنگ در یک ژانر خاص، آشنایی با استاندارد‌ها و مشخصه‌های مرسوم آن ژانر است و آگاه بودن از این موضوع مهم می‌تواند مسیر را برای شما روشن‌تر و کار ساخت ریتم را برای شما راحت‌تر کند.

ویدئوی آموزش و آشنایی با ۵ ریتم درامز محبوب و پرکاربرد

ما استاندارد‌های ریتمیک هر ژانر را از دو زاویه می‌توانیم بررسی کنیم:

 1. تمپو:‌ سرعت اجرای قطعه
 2. جای‌گیری اجزای درامز

ریتم‌های بررسی شده در ویدیو:

 • ریتم درامز هیپ هاپ (Hip-Hop)
 • ریتم درامز لوفای(Lo-Fi)
 • ریتم درامز سینت‌ویو (Synthwave)
 • ریتم درامز هاوس (House)
 • ریتم درامز آر اند بی (RnB)

ریتم درامز هیپ هاپ (Hip-Hop):

هیپ هاپ یکی از جذاب‌ترین و پر شنونده‌ترین ژانر‌ها در دنیای موسیقی امروز است. برای آشنایی بیشتر با این ژانر می‌توانید به مقاله آشنایی با سبک موسیقی هیپ هاپ و رپ سر بزنید و با المان‌ها و داستان‌های این ژانر بیشتر آشنا شوید. اجزای درامز الگوی ریتمیک این ژانر به صورت مرسوم متشکل از 4 عضو کیک، اسنیر، های‌هت 1 و های‌هت 2 است که در یک پترن ابتدایی و ساده به صورت زیر قرار می‌گیرند:

ریتم درامز لوفای (LoFi):

الگوی ریتمیک لوفای، یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین الگوی‌های امروزی است که دارای ضدضرب‌های فراوان و جنس صدایی خاصی می‌باشد. اگر علاقه‌مند به این ژانر جذاب هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که صفحه مقاله آشنایی با سبک موسیقی لوفای (Lo-Fi) بروید تا با ویژگی‌های این ژانر بیشتر آشنا شوید. در تصویر زیر الگوی ریتمیک ابتدایی ژانر لوفای رو می‌بینیم :

ریتم درامز سینت‌ویو (Synthwave):

ژانر سینت‌ویو یکی از زیرشاخه‌های موسیقی الکترونیک می‌باشد و در دهه 80 میلادی به اوج محبوبیت خود رسید ومعمولا از آن در فیلم‌فای علمی-تخیلی و ترسناک استفاده می‌شد و نکته شاخص آن صدا‌های سینت‌سایزر و همچنین فضای ریتمیک جذاب آن بود. امروزه با توجه به محبوبیت مجدد فضاسازی‌های مبتنی بر سینتی‌سایزر، این ژانر بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و در لیست ژانر‌های محبوب قرار دارد. الگوی ریتمیک این ژانر را در تصویر زیر می‌بینیم :

ریتم درامز هاوس (House):

ژانر محبوب هاوس که از زیرشاخه‌های موسیقی الکترونیک می‌باشد،‌ یکی از پر مخاطب‌ترین سبک‌های مارکت موسیقی محسوب می‌شود و در کلاب‌های رقص، برنامه‌های تلویزیونی، فستیوال‌های ورزشی و مدیتیشن استفاده می‌شود و روند ساخت جذابی دارد. الگوی ریتمیک در این ژانر در پایه‌ای‌ترین حالت خودش به صورت زیر می‌باشد :

ریتم درامز آر اند بی (RnB):

دوره شکل‌گیری این ژانر به دهه 1940 بر می‌گردد. این ژانر ریشه در موسیقی آمریکایی و آفریقایی دارد و امروزه یکی از با اصالت‌ترین و خوش‌صدا‌ترین ژانر‌های بازار موسیقی می‌باشد که خاطرات زیادی را برای مخاطبان آمریکایی و جهانی زنده می‌کند و همینطور دارای اللگوی ریتمیک و ساختاری جالبی هست که می‌تواند هر شنونده‌ای را به‌وجد بیاورد. ریتم این ژانر در حالت پایه به صورت زیر می‌باشد:

در ادامه می‌توانید فایل‌های صوتی استفاده‌شده در ویدیو را به صورت رایگان دانلود کنید.

برای دانلود رایگان فایل، کافیه همین الان ثبت نام کنی.
maosud883559390

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

  0