آرتیست‌شو

برترین قابلیت‌های نرم‌افزارهای مختلف میزبان آهنگسازی از دیدگاه کاربران

برترین نرم افزار های میزبان آهنگسازی از دیدگاه کاربران

این مطلب یک مقایسه نیست ! تنها یک معرفی است .

لطفا تا انتهای پست مطالعه کرده و نظرات کاربران را مشاهده کنید !

DAW چیست ؟

کلمه ی DAW کوتاه شده عبارت Digital Audio WorkStation است ؛ که به فارسی می توان آن را مکانی دیجیتالی برای پردازش و کار روی صدا تعریف کرد .

این نرم افزار ها که روز به روز شاهد پیشرفت آن ها هستیم ، به جرات می توان گفت امکان انجام تمام امور مربوط به آهنگسازی ، تنظیم ، ضبط ، میکس و مسترینگ صدا را در اختیارمان قرار می دهند . همچنین با پیشرفت تکنولوژی شرکت های ساخت نرم افزار بزرگی شکل گرفته اند که با ارائه پلاگین های جانبی (VST و VSTi که به زودی مطلبی در این رابطه منتشر خواهیم کرد) مکمل این DAW ها می شوند .

این پیشرفت بگونه ای بوده است که امروز در بسیاری از موارد اکثر امور ساخت یک آهنگ ، برادکست ها و … در کامپیوتر ها و در واقع می توان گفت در دنیای دیجیتال انجام می شود . با شکل گیری سبک های الکترونیکی ، زیاد هستند آهنگ هایی که تمام مراحل آن ها در کامپیوتر ها انجام شده اند .

DAW های موجود در بازار موسیقی کدام اند ؟

امروزه تعداد این نرم افزار ها تقریبا به چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ مورد رسیده و اخیرا شاهد علاقه شرکت ها و برنامه نویسان به تولید نرم افزار های میزبان جدید هم هستیم . از جمله این موارد می توان به Cockos Reaper و Bitwig Studio اشاره کرد که تقریبا جز عضو های جوان این خانواده هستند در حالیکه به شدت رو به پیشرفت بوده اند و توانسته اند نظر بسیاری از افراد اهل موسیقی را به خود جلب کنند .

در اینجا اشاره ای می کنیم به ۲۰ مورد از این نرم افزار ها که تقریبا بیشتر از سایرین مورد استفاده اهل موسیقی قرار می گیرد .

 1. Image-Line FL Studio
 2. Ableton Live
 3. Steinberg Cubase Pro
 4. Propellerhead Software Reason
 5. Apple Logic Pro
 6. Cockos Reaper
 7. PreSonus Studio One
 8. Cakewalk Sonar
 9. Avid Pro Tools
 10. Bitwig Studio
 11. Acoustica Mixcraft Pro Studio
 12. Renoise
 13. MuTools MuLab
 14. Magix Samplitude Pro X
 15. Steinberg Nuendo
 16. MOTU Digital Performer
 17. Apple GarageBand
 18. Ardour
 19. Tracktion Software Waveform
 20. Magix Acid

برای دانلود رایگان آخرین نسخه این نرم افزار های میزبان آهنگسازی اینجا کلیک کنید .

قابلیت های برتر DAW ها از دیدگاه کاربران :

از میان ۲۰ نرم افزار بالا ، نظر سنجی میان کاربران برگذار کردیم و از آن ها خواستیم که بین ۱۰ تا از معروف ترین ها ، نرم افزاری که خود با آن کار می کنند را انتخاب نمایند .

در نهایت میان این ۱۰ غول رقیب ، نرم‌افزارهای

 • FL Studio
 • Cubase
 • Ableton Live

به ترتیب مقام اول تا سوم را به خود اختصاص دادند که در این میان محبوبیت Ableton Live نسبت به رقبای قدیمی همچون Pro Tools ، Sonar و Studio One نکته جالب این نظرسنجی بود .

حال در ادامه این پست ، از شما و کاربرانی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند می خواهیم که قابلیت های جالب نرم افزار میزبانی که با آن کار می کنید در بخش نظرات بیان کنید .

دقت داشته باشید که این فقط یک نظرسنجی است و نتیجه ، تنها محبوبیت نرم افزار ها را نسبت به هم نمایش می دهد ، بنابر این هیچ بهتر و بدتری وجود ندارد و فقط می خواهیم قابلیت های خوب و جالب نرم افزار ها را به یکدیکر معرفی کنیم .

حسن بهرامی

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  Abolfazl_chakani پاسخ

  قسمت اجرای زنده ایبلتن و محیط کاربری و پک هاش

0
دانلود رایگان
دانلود رایگان